Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to miękkie, ultra cienkie soczewki optyczne, które zakłada się bezpośrednio na oko aby skorygować wzrok (np. w przypadku krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu czy prezbiopii).

Soczewki kontaktowe mogą być miękkie lub twarde, mogą zastępować zwykłe okulary lub okulary ze szkłami dwuogniskowymi, mogą również podkreślać lub zmieniać barwę Twoich oczu.

Większość soczewek to miękkie soczewki kontaktowe o właściwościach „hydrofilowych” tzn. posiadających zdolności wiązania wody (dzięki temu pozostają przez cały czas bardzo miękkie). Miękkie soczewki kontaktowe są niezwykle cienkie i produkowane z materiałów umożliwiających swobodny przepływ tlenu do powierzchni gałki ocznej. Dostępne dzisiaj soczewki kontaktowe są nowoczesną metodą korekcji wad wzroku.

Są wygodne w noszeniu i łatwe w zakładaniu, zdejmowaniu i pielęgnacji. Można powiedzieć, że odmieniają życie milionom ludzi.

Soczewki kontaktowe pozwolą Ci dołączyć do grupy osób prowadzących aktywny tryb życia, które korzystają z tej formy korekcji wad wzroku podczas uprawiania sportów.

Jak zacząć użytkowanie soczewek kontaktowych?
 

  • Umów się na badanie i dopasowanie soczewek oraz stosuj się do zaleceń specjalisty
  • Pamiętaj, że im częściej wymieniasz soczewki kontaktowe tym zdrowsze są Twoje oczy i większy komfort ich noszenia
  • Wybierz soczewki kontaktowe najlepiej pasujące do Twoich potrzeb i stylu życia  

Twoje oczy są bezcenne – nie wystawiaj ich na ryzyko. Soczewki kontaktowe muszą zostać dobrane i przepisane przez specjalistę.

Zapraszamy na dobór soczewek do naszego gabinetu.