Soczewki okularowe

W naszym salonie optycznym oferujemy duży wybór soczewek okularowych:

 • jednogniskowe, przeznaczone do korygowania wady wzroku przy aktywności jednego typu, np. mogą to być okulary do czytania lub do codziennego użycia.  Mogą być więc noszone cały czas albo zmieniane w miarę potrzeb. 
 • asferyczne – zastosowanie tych soczewek pozwala na wyeliminowanie efektu optycznego zmniejszania, zwiększania oczu, oraz pozwala na znaczne zmniejszenie grubości i ciężaru szkła. Polecane głównie przy wyższych mocach szkieł.
 • dwuogniskowe, wyróżnione są dwa segmenty o dwóch różnych ogniskowych – górna część tych soczewek przeznaczona jest do patrzenia w dal a dolna do bliży( czytania). Można ich zatem używać do codziennego życia bez konieczności zmiany.
 • progresywne,to doskonałe rozwiązanie korekcji prezbiopii Soczewki progresywne zapewniają komfort widzenia na co dzień, od dalekich do bliskich odległości są nowoczesną alternatywą do soczewek dwuogniskowych – ich zaletą jest dodatkowa możliwość korekcji odległości pośrednich, są estetyczniejsze nie mają wyróżnionego segmentu do bliży. Dają komfort widzenia na każdą odległość.
 • do pracy w biurze,
 • relaksacyjne,
 • wyspecjalizowane dla kierowców,
 • dla dzieci.

SOCZEWKI DO PRACY BIUROWEJ

Soczewki optymalizowane

Soczewki optymalizowane takie jak Multigressiv Ergo® tak samo jak poprzednie soczewki są dostępne w trzech wariantach projektu: „Book”, „PC”, „Room”, jednak przy optymalizacji bierze się pod uwagę Indywidualny rozstaw źrenic.

Soczewki indywidualne, projektowane – soczewka „szyta na miarę” dla konkretnych zapotrzebowań widzenia w pracy z uwzględnieniem indywidualnych ustawień okularów,  dostępna w trzech wariantach projeku: „Book”, „PC”, „Room”.

Jest to jedyne dostępne na rynku rozwiązanie gdzie można uwzględnić np. charakter pracy, odległości widzenia,
wszystko co stanowi o ergonomii podczas pracy. Takie soczewki to Impression Ergo FS® od Rodenstock.


1. Projekt „Book” – do pracy w odległościach bliskich np. majsterkowanie, czytanie, wszędzie tam gdzie jest potrzeba komfortowego widzenia odległości bliskich.

2. Projekt „PC” – do pracy przy komputerze np. informatyk, pracownik biurowy, wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba komfortowego widzenia odległości pośrednich.

3. Projekt „Room” – do pracy w pomieszczeniu np. sprzedawca, wszędzie tam gdzie istnieje zapotrzebowanie komfortowego widzenia w odległościach średnich dalszych nawet do 5m.
 

 

Soczewki progresywne

Są alternatywą wobec stosowanych dotychczas metod korygowania wady presbiopii polegającej na stosowaniu dwóch par okularów (jednej do obserwacji dali, drugiej do obserwacji bliży) lub stosowania soczewek dwuogniskowych.

Zalety soczewek progresywnych :

 • jedna para okularów do dali i bliży, co zapewnia komfort widzenia na co dzień.
 • estetyczny wygląd - brak wyraźnej linii podziału pomiędzy częściami soczewek korygujących widzenie dali i bliży.

(zobacz link: ImpressionIST®)

 • Soczewki progresywne indywidualne projektowane
 • Soczewki progresywne optymalizowane
 • Soczewki progresywne tradycyjne

 

SOCZEWKI SPORTOWE

Uprawianie sportu w obecnych czasach stało się normą. Wiele osób uprawia jakąś dyscyplinę sportu, czy to czysto rekreacyjnie, czy wręcz wyczynowo.

Bardzo często osoby te potrzebują okularów korekcyjnych, do niedawna było to nie możliwe ze względu na konstrukcję opraw sportowych, które charakteryzują się wysokim kątem zakrzywienia tarcz oprawy (oprawy bardzo obłe) oraz wysoką krzywizną soczewek (soczewki bardzo wypukłe).

W takim wypadku zaproponowanie soczewek tylko z tak zwaną większą bazą (soczewki bardzo wypukłe) nie jest rozwiązaniem, ponieważ soczewki takie będą dawały pełnego komfortu widzenia. W takich przypadkach zwykłe soczewki powodują wysoki dyskomfort noszenia (dwojenie obrazu, przesunięcia obrazu, nieostre widzenie, mdłości i inne negatywne odczucia).

Firma Rodenstock opracowała specjalny program soczewek sportowych wolnych od zaburzeń widzenia, uwzględniających specyfikę budowy oprawy sportowej i uwzględniającej ją do produkcji soczewek.

Nie koniec na tym, każdy rodzaj sportu wymaga odpowiedniego zabarwienia soczewek, również tu firma Rodenstock proponuje idealne rozwiązania.  Nasi wykwalifikowani specjaliści pomogą dobrać odpowiednią oprawę i zaproponują odpowiednie rozwiązanie dla różnych rodzajów sportu.

Soczewki Rodenstock przeznaczone od opraw sportowych:

 • Impression® Sport – soczewka progresywna indywidualna
 • Impression Mono® Sport – soczewka jednoogniskowa indywidualna
 • Perfalit Sport – soczewka jednoogniskowa optymalizowana